• videos gay
 •  top

  IX edycja - rok 2014

  foto 1 nius BF 9 6 14 nBardzo mocna, międzynarodowa obsada tegorocznej dziewiątej edycji Biegu Filipidesa w Pasłęku już przed startem gwarantowała spore emocje. Sergii Okseniuk, Radosław Dudycz, Wojciech Kopeć byli w ciemno obstawiani do miejsca na podium. W gronie faworytów 10-kilometrowego biegu z atestem PZLA stawiani byli też Joshua Munywoki oraz Sergii Marchuk. Wszyscy kibice zadawali sobie pytanie o to ile zostanie poprawiony najlepszy wynik w historii pasłęckiego biegu. Nikt nie przypuszczał jednak, że nowa trasa będzie aż tak wymagająca. Tuż po starcie zdecydowane tempo podyktowali późniejszy tryumfator oraz Serii Okseniuk, zwycięzca biegu z roku 2011.

  Do 4 kilometra zgodnie współpracowali na wynik poniżej 30 minut. Kiedy jednak pojawiły się trudniejsze odcinki podbiegów Ukrainiec zaczął słabnąć. Od szóstego kilometra przewaga Joshua Munywoky'ego była oraz bardziej widoczna i wzrosła na 8 kilometrze do około 100m. Jeszcze zbliżając się do przedostatniego kilometra rywalizacji zegary wskazywały rekordowe tempo. Lejący się z nieba żar nie pozwolił na mocny finisz. W jednej chwili zawodnik czarnego lądu niemal zgasł i ostatnie 500m. biegł już bez wiary w osiągnięcie czasu poniżej 29,48 uzyskanego przed rokiem przez Arkadiusza Gardzielewskiego. Tylko gromkie brawa zgromadzonych licznie kibiców utrzymały go na nogach po przebiegnięciu linii mety. Jak mówił po ukończeniu biegu dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski w maratonie Radosław Dudycz (6 miejsce, najlepsze z Polaków) - czas Kenijczyka 30,32 długo nie będzie poprawiony. Na tak trudnej trasie to wynik budzący respekt.


  Wśród kobiet tryumfowała Katerina Karmarenko z Ukrainy przed Svetlaną Sepeleva z Mołdawi i Kamilą Pobłocką z Lęborka. Dorota Pawłowska, tryumfatorka pierwszej edycji biegu w 2006 roku ukończyła rywalizację na 5 miejscu z czasem gorszym od średniego z ostatnich lat o ponad minutę. To także świadczy o skali trudności pasłęckiej trasy. Niemal wszyscy uczestnicy podkreślali jednak, że dla walorów estetycznych, tj. podmiejska przyroda, zabytków w centrum miasta i kibiców warto tutaj przyjeżdżać co roku. Zawody ukończyło 261 uczestników.


  Dziewiąty Bieg Filipidesa poprzedził pokazowy wyścig wózkarzy z IKS Lotos Smok Orneta. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Bogdan Król. Z ponad minutową stratą metę przekroczył Wiesław Matejuk.

   

  Przed biegiem głównym tradycyjnie odbyły również się biegi towarzyszące. Bieg małego i dużego skrzata, Bieg szalonego małolata, Bieg nastolatka i Bieg nadziei olimpijskich zgromadziły na starcie ponad 360 dzieci i młodzieży. W Biegu nadziei olimpijskich na dystansie 1000m. zwycięstwo odnieśli Dawid Greber z Bartoszyc oraz Kamila Pawłowska z Bratuszewa. Podczas dekoracji obok nagród tematycznie związanych z imprezą otrzymali oni z rąk Tomasza Czubaka i Jana Huruka – Gości Specjalnych biegu pamiątki olimpijskie.


  Imprezą towarzyszącą był także piknik rekreacyjny pod nazwą IX Festiwal Zdrowia. Konkursy sprawnościowe przeprowadzone w formie zabawowej przyciągnęły setki mieszkańców miasta i okolic. Był m.in. skok w dal z balonem pod pachą, rzut byle czym, strzelanie z łuku oraz tor przeszkód.


  Już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy za rok, 6 czerwca 2015 roku na jubileuszową dziesiątą edycję Biegu Filipidesa.

   

  Bieg Filipidesa 2014:

  Patronat Honorowy: PKOL, PZLA, Burmistrz Pasłęka
  Sponsor Główny: PAMAX
  Partner Główny: Gmina Pasłęk

  Sponsorzy:
  Sery ICC Pasłęk, Ekofarma Vitalis, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z Siedzibą w Pasłęku, PKS Elbląg, Zacisze - Renata i Artur Kłysz, Amelserw -Mechanika i Klimatyzacja Pasłęk, AZ Biuroserwis Pasłęk

  Partnerzy:
  Bikop Cyfrowe Biuro, Primbud – Usługi Budowlane, Lolbit Komputer, Foto Grażyna Jundziłł, Medyk - Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, Zespół Szkół w Pasłęku, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
  Patronat medialny: Bieganie; MaratonyPolskie.PL; Dziennik Elbląski, formumbiegacza.pl

   

  foto 2 nius BF 9 6 14 n foto 3 nius BF 9 6 14 n foto 4 nius BF 9 6 14 n foto 5 nius BF 9 6 14 n nius 6 BF 9 6 14 n foto 6 BF 7 6 14 n foto 7 BF 7 6 14 n foto 9 BF 7 6 14 n foto 10 BF 7 6 14 n

 • adultjoy latex shemales