• videos gay
 •  top

  V edycja - rok 2010

  V_Biegi_niusJan Białk oraz Agnieszka Zrada zwyciężyli w V edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych na dystansie 10km, które odbyły się w sobotę, 29 maja w Pasłęku. 4-krotny mistrz Polski na dystansie półmaratonu zweryfikował możliwości o wiele młodszych kolegów z biegowych tras. Drugi na mecie Bartosz Mazerski (tryumfator biegu z 2006 i 2007 roku) stracił do zwycięzcy ponad minutę. Na najniższym stopniu podium stanął Damian Pieterczyk. Wśród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Zrada przed Aleksandrą Lisowską i Dorotą Pawłowską. W biegu głównym startował także jeden z głównych gości imprezy Michał Bartoszak (na fotografi poniżej, z prawej), olimpijczyk w maratonie z Aten 2004 roku. Uwzględniając fakt, że jest już po zakończeniu kariery wyczynowej wypadł nadspodziewanie dobrze, kończąc rywalizację na czwartym miejscu (towarzyszył  również dzieciom we wczesniej rozgrywanym Biegu Skarzta-Olimpijczyka i Biegu Małego Olimpijczyka).

  BartoszakJak podkreślał zwycięzca, Jan Białk (na fotografii poniżej, z nr. 73) trasa sprzyja uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników, czego dowodem jest chociażby jego wynik ale przede wszystkim rekord trasy 29,45 należący od dwóch lat do Ihara Taterukowa z Białorusi.

   

   

   

   

  Bialk_trasa_CustomNa dystansie 10 km. w Pasłęku wystartowało łącznie 162 zawodników z czego ukończyło 154. W porównaniu do ubiegłorocznych intensywnych opadów deszczu, które nadeszły z chwilą startu w tym roku pogoda była optymalna. Wielu uczestników odnotowało swoje najlepsze rezultaty a kilkoro po raz pierwszy w życiu pokonało dystans dziesięciu kilometrów w otwartej rywalizacji. Zwieńczeniem wysiłku były gratulacje oraz tłoczone okolicznościowe medale wręczane przez urocze, młode wolontariuszki. Zwycięzcy na podium zarówno w klasyfikacji generalnej jak i kategoriach wiekowych otrzymali cenne nagrody. Tradycyjnie w Pasłęku na zakończenie imprezy wręczono upominki dla zawodników zgłoszonych drogą elektroniczną. Odbyło się również losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu.

   

  Zblewski_Bartoszak_Maly_OlimpijczykGratulujemy wszystkim, którzy ukończyli pasłęcki bieg i dziękujemy jednocześnie za dostarczone pozytywne emocje.Gośćmi specjalnymi jubileuszowej piątej edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych oraz Festiwalu Zdrowia byli m.in. Helena Pilejczyk – brązowa medalistka w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk Olimpijskich w Sqaw Valley w 1960 roku, Michał Bartoszak – wielokrtony mistrz Polski w biegach długodystansowych, olimpijczyk z Aten, Antoni Cichończuk – dwukrotny mistrz świata masters w biegu maratońskim, Leszek Zblewski (na fotografii poniżej, podczas Biegu Małego Olimpijczyka) - 3 zawodnik Pucharu Europy z Bremy w 2001 roku.

   

  Pilejczyk_kwiaty Helena Pilejczyk, Gość Specjalny V Ogólnopolskich Biegów Ulicznych i V Festiwalu Zdrowia (była również gościem w 2007, 2008 i 2009 roku).

   

   

   

   

   

   

  Cichonczuk_VIP_2010Od lewej stoją: Antoni Cichończuk, Marek Sarnowski – Dyrektor ZSP Pasłęk, Helena Pilejczyk, Sławomir Sadowski – Senator RP (Honorowy Patron imprezy), Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka (Honorowy Patron imprezy).

   

   

   

   

   

  Organizatorzy:
  Uczniowski Klub Sportowy „Gimpas” Pasłęk
  Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku

  Instytucje wspierające:
  Urząd Miejski w Pasłęku
  oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki
  Starostwo Powiatowe w Elblągu

  Patronat Honorowy:
  Polski Komitet Olimpijski
  Sławomir Sadowski – Senator RP
  Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka
  Sławomir Jezierski – Starosta Elbląski

  Patronat Medialny:
  Telewizja Olsztyn, Dziennik Elbląski, MaratonyPolskie.PL, paslek.com.

  Sponsorzy:
  Pamax, Saucony, Gordon, New Balance, Perfect-ubezpieczenia  i inwestycje, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy w Pasłęku, PKS Elbląg, Pensjonat Megi w Sałkowicach, zadbani24.pl, Partner Bank BPH Pasłęk, Lolbit, Bikop Cyfrowe Biuro, Foto Grażyna Jundziłł, Media-design, Markroad, Sklepy spożywcze „Grzegorz”.

  Partnerzy:
  ZHP Pasłęk, NZOZ Pasłęk, UKS Potok Rychliki, ZNP Oddział Pasłęk.

  Podziękowania składamy także Panu Maciejowi Romanowskiemu – Wicestaroście Elbląskiemu, Dyrekcji Zarządu Dróg w Elblągu, Komendzie Komisariatu Policji w Pasłęku, Straży Miejskiej w Pasłęku, MOSIR w Pasłęku oraz Redakcji Gazety Pasłęckiej.

  Dziękujemy także wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację biegów ulicznych w Pasłęku.

 • adultjoy latex shemales