• videos gay
 •  top

  Słoneczny 12 Bieg Filipidesa

  bf201712 Bieg Filipidesa odbył się przy wspaniałej, na szczęście tym razem bez upałów, słonecznej pogodzie. Zanim biegacze rozpoczęli rywalizację na trasie biegu głównego dzieci i młodzież bawiła się na terenie miasteczka sportowego Lekkoatletyka dla każdego. Można było sprawdzić swoją szybkość w biegu na 30m., zapoznać się z techniką skoku wzwyż czy spróbować swoich sił w pchnięciu kulą. Wartość osiągniętych wyników można było porównać z odpowiednimi planszami, na których przy okazji prezentowani byli wybitni mistrzowie sportu Usain Bolt oraz Tomasz Majewski. Najmłodsi mieli także okazję pobawić się na torze przeszkód. Uczestnicy zabaw lekkoatletycznych otrzymali pamiątki od Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

  O 13:30 Biegiem Krasnala rozpoczęły się biegi uliczne. W zależności od wieku uczestnicy mieli do przebiegnięcia od 200 do 800m. Najstarsza grupa młodzieży w wieku pomiędzy 14 a 16 rokiem życia rywalizowała w Biegu Nadziei Olimpijskich na dystansie 1000m. Na mecie na każdemu wręczono pamiątkowy medal . Dodatkowo pierwszych trzech chłopców i trzy dziewczynki zostało nagrodzonych na podium.

  O 14:50 zaprezentowano czołówkę Biegu głównego na dystansie 10km. Po przejściu na miejsce startu jako pierwsi na trasę ruszyli niepełnosprawni na wózkach typu handbike. Tuż za nimi wystartowali pozostali zawodnicy. W gronie wózkarzy faworytem był Bogdan Król z IKS Smok Orneta, legenda sportu niepełnosprawnych. Po niespełna 4 kilometrach, bo taki dystans mieli do pokonania w tym roku wózkarze, to właśnie on został tryumfatorem klasyfikacji handbike. W biegu open, niemal od startu ton rywalizacji nadawali Marokańczyk Abderrahim Elasri, Kenijczyk Boniface Nduva oraz Białorusin Jurij Kaptserau. W grupie pościgowej znalazł się m.in. Bartosz Mazerski z Zantyra Sztum, zwycięzca dwóch pierwszych edycji Biegu Filipidesa oraz mający za sobą w przeszłości karierę biegacza górskiego w kadrze narodowej Mariusz Pawłowski z klubu Kurzętnik Biega. Pierwsza trójka w wyżej wymienionej kolejności przekroczyła linię mety. Zwycięzca AbderrahimElasri uzyskał czas 30,46. Bartosz Mazerski ukończył bieg na 5 miejscu zwyciężając w dodatkowej klasyfikacji Mistrzostw Polski Nauczycieli. W gronie kobiet najlepszą nauczycielką okazała się Mariola Sudzińska z Olsztyna. Tytuł Mistrza Polski Bankowców wśród mężczyzn wywalczył Marcin Starszak z Banku Spółdzielczego w Osieku nad Notecią a wśród kobiet Iwona Szabłowska z Grupy PKO. Najlepszymi Pasłęczaninami zostali Bożena Adamczyk oraz Patryk Sanecki. Klasyfikację drużynową wygrał klub Kurzętnik Biega.

  Dodatkową atrakcją dla zawodników i gości był akustyczny koncert Gabriela Fleszara znanego z mega hitu „Kroplą deszczu”. W czasie biegu odbyło się także symboliczne zakończenie kariery sportowej Mirosława Plawgo – trzykrotnego mistrza Polski w maratonie.

  W biegach ulicznych we wszystkich kategoriach wzięło udział łącznie 501 uczestników. W zabawach lekkoatletycznych oraz torze przeszkód aktywny udział wzięło ponad 200 dzieci i młodzieży. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za udział.

  Impreza odbyła się w ramach obchodów 720-lecia uzyskania przez Pasłęk praw miejskich, do czego między innymi nawiązywał projekt medalu oraz koszulki okolicznościowej. Bieg Filipidesa od początku towarzyszy także obchodom Święta Szkoły – Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i pomoc przy 12 Biegu Filipidesa w dniu 3 czerwca 2017r. Dziękujemy wolontariuszom i pracownikom Zespołu Szkół Powszechnych, wolontariuszom i pracownikom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych, Zespołu Szkół, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, Komisariatowi Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Zarządowi Dróg w Pasłęku. Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżyć te wspaniałe sportowe i nie tylko emocje.


  Organizatorzy:

  • Uczniowski Klub Sportowy „Gimpas” Pasłęk
  • Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku

   

  Patronat Honorowy:

  • Polski Komitet Olimpijski
  • Polski Związek Lekkiej Atletyki
  • Burmistrz Pasłęka, dr Wiesław Śniecikowski

   

  Sponsor Główny:

  • PAMAX – Maria Lisowska

   

  Partner Główny:

  • Gmina Pasłęk

   

  Sponsorzy Oficjalni:

  • Starostwo Powiatowe w Elblągu
  • Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z Siedzibą w Pasłęku - Patron Mistrzostw Polski Bankowców
  • Sery ICC Pasłęk

   

  Sponsorzy i Partnerzy:

  • Związek Nauczycielstwa Polskiego – Patron Mistrzostw Polski Nauczycieli
  • Ekofarma VITALIS, PKS Elbląg, Zacisze - Renata i Artur Kłysz, AMELSERW - Mechanika i Klimatyzacja Pasłęk, PRIMBUD, BORTEX SPORT, LOLBIT Komputer, Foto Grażyna Jundziłł, MOSiR Pasłęk, MEDYK - Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu.

   

  Patronat medialny:

  • MaratonyPolskie.PL; Dziennik Elbląski; Radio ESKA

  • Impreza organizowana w ramach zadania „Akademia lekkiej atletyki” dofinansowanego ze środków gminy Pasłęk oraz jako Święto Szkoły Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku.
  • Impreza dofinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu w ramach zadania „12 Bieg Filipidesa”.

 • adultjoy latex shemales