• videos gay
 •  top

  XI edycja – rok 2016

  fotka biegfilipidesaZaskakujący i niezwykle emocjonujący przebieg miała rywalizacja na 10-ciokilometrowej trasie  11 Biegu Filipidesa. Otwarcie należało do aktualnego mistrza Polski Marcina Chabowskiego, który pierwszy kilometr w kierunku centrum Pasłęka poprowadził w 2:47. Wielu kibiców takiego właśnie scenariusza spodziewało się do końca wyścigu. Jednak debiutujący na europejskich salonach kenijski długodystansowiec Dominic Musyimi postanowił zmienić lidera i znacznik drugiego kilometra minął już z kilkunastometrową przewagą.


  Przy takim tempie niebyło mowy o zwiedzaniu centrum oraz Starego Miasta. Z walki o jedno z czołowych miejsc nie rezygnował także ubiegłoroczny zwycięzca Sergii Okseniuk. Na kolejnym kilometrze pomiędzy prowadzącą trójką były zaledwie sekundowe luki. Od czwartego kilometra rozpoczęły się filipidesowe podbiegi . Tutaj nastąpiła decydująca weryfikacja możliwości faworytów. Wydawałoby się wysoka dyspozycja Ukraińca nie wystarczyła tym razem na dotrzymanie kroku prowadzącym. Chabowski, kiedyś przeszkodowiec z tytułem mistrza Europy juniorów starał się z kolei nie pozwolić Kenijczykowi na powiększenie przewagi. Końcowe kilometry nie zmieniły jednak wyglądu podium. Dominic Musyimi odniósł zwycięstwo uzyskując 29:42 będącym najlepszym czasem w jedenastoletniej historii pasłęckiego biegu. Marcin Chabowski nie ustępując w walce do ostatnich metrów osiągnął 29:51 i drugie miejsce. Jako trzeci na metę wbiegł Sergii Okseniuk. Wśród kobiet zwycięstwo sprzed roku powtórzyła pochodząca z Ukrainy Oleksandra Oliynuk, która wbiegła na metę z czasem 39:40 i ponad minutową przewagą nad swoją rodaczką Natalią Yakimowich.

  Małą niespodzianką zakończył się także wyścig wózkarzy. Faworyt z Ornety, legenda polskiego sportu niepełnosprawnych Bogdan Król musiał ustąpić pierwszeństwa młodszemu o trzy dekady zawodnikowi z Goliny Arturowi Graczykowi. W gronie pań ponownie zwyciężyła Monika Pudlis z Ornety.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie niezwykle ciekawie, estetycznie zaprojektowane i wykonane medale. Po biegu przyszedł czas na regenerację. Studenci Szkoły Policealnej „Medyk” z Elbląga masowali zbolałe nogi biegaczek i biegaczy. W stołówce czekała na wszystkich także przepyszna swojska grochówka. Kilkadziesiąt minut po wbiegnięciu na metę ostatniego zawodnika przystąpiono do dekoracji zwycięzców. Wręczono nagrody w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, klasyfikacji wózkarzy handbike, wiekowych, drużynowej oraz mieszkańców Pasłęka. Po raz drugi w Pasłęku wyłoniono Mistrzów Polski Nauczycieli oraz Mistrzów Polski Bankowców. Na koniec imprezy przeprowadzono losowanie niespodzianek z nagrodą główną dwoma voucherami na „weekend dla zakochanych”.

  Przed biegiem głównym odbyły się biegi towarzyszące, w których wystartowało 362  dzieci i młodzieży w wieku od 1 do 16 roku życia. Gość Specjalny imprezy Marcin Chabowski bawił się razem z najmłodszymi w Biegach Małego i Dużego Skrzata.  Dużo pozytywnych wrażeń było udziałem uczestników  zabaw rekreacyjnych w ramach 11 Festiwalu Zdrowia. Można było także sprawdzić swoją sprawność  w przygotowanym miasteczku sportowym oraz miasteczku Lekkoatletyka dla każdego.

  Serdecznie dziękujemy sponsorom, partnerom , wolontariuszom. Dziękujemy również kibicom. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

  Zapraszamy do galerii zdjęć dostępnych w na stronie biegfilipidesa.pl zakładce „Medialnie/ Galeria

  Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy oraz Zespół Szkół Powszechnych.

  Sponsor Główny:

  • PAMAX – Maria Lisowska
  • Partner Główny: Gmina Pasłęk

  Patronat Honorowy:

  • Polski Komitet Olimpijski
  • Polski Związek Lekkiej Atletyki
  • Burmistrz Pasłęka, dr Wiesław Śniecikowski

  Sponsorzy Oficjalni:

  • Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z Siedzibą w Pasłęku - Patron Mistrzostw Polski Bankowców
  • Sery ICC Pasłęk
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego – Patron Mistrzostw Polski Nauczycieli

  Sponsorzy i Partnerzy:

  • Ekofarma VITALIS, PKS Elbląg, Zacisze - Renata i Artur Kłysz, Surge Polonia, Avantum Europe, AMELSERW - Mechanika i Klimatyzacja Pasłęk, PRIMBUD, BORTEX SPORT, LOLBIT Komputer, Foto Grażyna Jundziłł, MOSiR Pasłęk, MEDYK - Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu, Zespół Szkół w Pasłęku.

  Patronat medialny:

  • MaratonyPolskie.PL; Dziennik Elbląski; Radio ESKA

  Impreza organizowana w ramach zadania „Akademia lekkiej atletyki” dofinansowanego ze środków gminy Pasłęk oraz jako Święto Szkoły Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku.

 • adultjoy latex shemales