• videos gay
 •  top

  X edycja – rok 2015

  BF foto 2015. hisjpgJubileuszowa, dziesiąta edycja Biegu Filipidesa obfitowała w szereg niespodzianek. Nowa trasa przebiegająca przez całe miasto, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać jego najpiękniejsze miejsca. Gość Specjalny - Paweł Czapiewski rzucił wyzwanie i podjął się rywalizacji na swoim koronnym dystansie 800m. ale oczywiści po pokonaniu wcześniej razem ze wszystkimi 9,2km. odcinka trasy dziesięciokilometrowego biegu. W ramach Biegu odbyły się I Mistrzostwa Polski Nauczycieli oraz I Mistrzostw Polski Bankowców… Ale po kolei.


  Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pikniku rekreacyjnego pod nazwą Festiwal Zdrowia. Najmłodsi bawili się pokonując tory przeszkód oraz uczestnicząc w zabawach zręcznościowych. Rzut „byle czym”, „marsz bociana”, „żonglerka balonem” to niektóre sposoby spędzenia czasu na wesoło i w ruchu .
  Od 13:30 rozpoczęła się część biegowa. Począwszy od kategorii dzieci urodzonych w roku 2011 i młodszych do biegu Nadziei Olimpijskich uczniowie ścigali się w zależności od wieku na dystansach od 200m do 1000m. Najwięcej radości było przy najmłodszej grupie, w której pozytywne zamieszanie robił nasz Gość Specjalny Paweł Czapiewski. Ze względów sportowych najwięcej emocji przypadło na Bieg Nadziei Olimpijskich, którego zwycięzcami zostali Dawid Greber oraz Oliwia Potujańska z Bartoszyc.


  Po biegach dzieci i młodzieży wszyscy wyczekiwali na Bieg Główny na dystansie 10km. Punktualnie o godzinie 15:00, jako pierwsi wystartowali zawodnicy na wózkach handbike. Najliczniej reprezentowana grupa KS „Smok” Orneta mająca w swoich szeregach jednego z najlepszych polskich wózkarzy, niemal legendę sportu niepełnosprawnych Bogdana Króla. Tuż po starcie okazało się, że nie był on jedynym kandydatem do końcowego tryumfu. Zarówno Piotr Małek z klubu GTM DSS Team z Otwocka jak i Artur Graczyk ze Startu Bielsko Biała długo utrzymywali narzucone wysokie tempo wyścigu. Z wymienionej trójki najmniej sił na ostatnich kilometrach zostało zawodnikowi ze Startu, który walczył w końcówce już tylko o trzecie miejsce. Walka o zwycięstwo do ostatnich metrów toczyła się pomiędzy Bogdanem Królem a Piotrem Małkiem, z której obronną ręką wyszedł ten pierwszy. Tym samym zawodnik z Ornety obronił tytuł z roku 2014.


  Faworytem Biegu Open był Sergii Okseniuk z Ukrainy, który już dwukrotnie, w 2011 a także 2014 roku wpisał się na karty historii naszego biegu odnosząc za pierwszym razem zwycięstwo a następnie stając na drugim stopniu podium. Tym razem nie miał godnych przeciwników. Od startu do mety zmierzając za samochodem z napisem „pilot” sam dyktował sobie mocne tempo. Nowa, pagórkowata trasa oraz wysoka temperatura sięgająca zdecydowanie ponad 30 stopni nie pozwoliły na osiągnięcie dobrego czasu. Niemniej jego faktyczną wartość ocenić będzie można w przyszłym roku, kiedy inni zawodnicy podejmą próbę uzyskania lepszego rezultatu. Sergii Okseniuk z ponad minutową przewagą nad swoimi dwoma rodakami wbiegł na metę i został tryumfatorem jubileuszowej, dziesiątej edycji Biegu Filipidesa. Wśród kobiet pierwsze miejsce podium przypadło w udziale także jego rodaczce Oleksandrze Olinyk.
  Ciekawą atrakcją dla uczestników biegu głównego była rywalizacja „Czapi kontra Reszta Świata”. Polegała ona na uzyskaniu lepszego czasu na ostatnich 800m. niż tak samo walczący o dobry rezultat brązowy medalista mistrzostw świata Paweł Czapiewski. Najlepszy wynik w tej klasyfikacji uzyskał Dariusz Malich z Olsztyna, który otrzymał z rąk Gościa Specjalnego nagrodę specjalną.


  Obok klasyfikacji generalnej biegu głównego rozegrano również Mistrzostwa Polski Bankowców. Na najwyższym stopniu podium stanęli Salak Michał z PKO Bank Polski w Warszawie oraz Magdalena Wolf z BS Kwidzyn.


  Kolejną klasyfikacją specjalną były I Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Tytuły wywalczyli Bartosz Mazerski ze Sztumu oraz Katarzyna Radecka z Ostródy.
  Dziękujemy serdecznie:

  • Głównemu Sponsorowi: firmie PAMAX Maria Lisowska
  • Głównemu Partnerowi: Gminie Pasłęk
  • Sponsorom Oficjalnym: Zarządowi Braniewsko-Pasłęckiego Banku Spółdzielczego w Pasłęku - Patronowi I Mistrzostw Polski Bankowców
  • firmie Sery ICC Pasłęk
  • Zarządowi Związku Nauczycielstwa Polskiego – Patronowi I Mistrzostw Polski Nauczycieli
  • Patronom Honorowym: PKOl, PZLA, Burmistrzowi Pasłęka
  • Patronom Medialnym: Dziennik Elbląski; MaratonyPolskie.PL

  oraz wszystkim sponsorom, partnerom i wolontariuszom od lat wspierającym Bieg Filipidesa – Ogólnopolskie Biegi Uliczne.

 • adultjoy latex shemales