• videos gay
  •  top

Tak było podczas V edycji

Jan Białk oraz Agnieszka Zrada zwyciężyli w V edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych na dystansie 10km. w Pasłęku.

Jan Białk oraz Agnieszka Zrada zwyciężyli w V edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych na dystansie 10km, które odbyły się w sobotę, 29 maja w Pasłęku. 4-krotny mistrz Polski na dystansie półmaratonu zweryfikował możliwości o wiele młodszych kolegów z biegowych tras. Drugi na mecie Bartosz Mazerski (tryumfator biegu z 2006 i 2007 roku) stracił do zwycięzcy ponad minutę. Na najniższym stopniu podium stanął Damian Pieterczyk. Wśród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Zrada przed Aleksandrą Lisowską i Dorotą Pawłowską.

W biegu głównym startował także jeden z głównych gości imprezy Michał Bartoszak (na fotografi poniżej, z prawej), olimpijczyk w maratonie z Aten 2004 roku. Uwzględniając fakt, że jest już po zakończeniu kariery wyczynowej wypadł nadspodziewanie dobrze, kończąc rywalizację na czwartym miejscu (towarzyszył  również dzieciom we wczesniej rozgrywanym Biegu Skarzta-Olimpijczyka i Biegu Małego Olimpijczyka).

Bartoszak

Jak podkreślał zwycięzca, Jan Białk (na fotografii poniżej, z nr. 73) trasa sprzyja uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników, czego dowodem jest chociażby jego wynik ale przede wszystkim rekord trasy 29,45 należący od dwóch lat do Ihara Taterukowa z Białorusi.

Bialk_trasa_Custom

Na dystansie 10 km. w Pasłęku wystartowało łącznie 162 zawodników z czego ukończyło 154. W biegach dzieci i młodzieży zawody ukończyło 206 uczestników. W porównaniu do ubiegłorocznych intensywnych opadów deszczu, które nadeszły z chwilą startu w tym roku pogoda była optymalna. Wielu uczestników odnotowało swoje najlepsze rezultaty a kilkoro po raz pierwszy w życiu pokonało dystans dziesięciu kilometrów w otwartej rywalizacji. Zwieńczeniem wysiłku były gratulacje oraz tłoczone okolicznościowe medale wręczane przez urocze, młode wolontariuszki. Zwycięzcy na podium zarówno w klasyfikacji generalnej jak i kategoriach wiekowych otrzymali cenne nagrody. Tradycyjnie w Pasłęku na zakończenie imprezy wręczono upominki dla zawodników zgłoszonych drogą elektroniczną. Odbyło się również losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników biegu.

Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli pasłęcki bieg i dziękujemy jednocześnie za dostarczone pozytywne emocje.