• videos gay
 •  top

  BF 2020 MPW związku z ogłoszeniem terminu wyborów prezydenckich uprzejmie informujemy, że zmianie ulega termin naszej imprezy. 15 edycja Biegu Filipidesa odbędzie się 16 maja 2020 roku. Serdecznie zapraszamy do zapisów elektronicznych.

  BF 2020 ZAPISYDzisiaj środa, 15 stycznia 2020. To dobra data na rozpoczęcie zapisów elektronicznych na nasz bieg, bowiem za kilka miesięcy odbędzie się 15 edycja Biegu Filipidesa. Mamy nadzieję, że 09 maja uzyskacie na szybkiej, atestowanej pasłęckiej trasie same satysfakcjonujące wyniki a może i życiówki. Zapraszamy 

  DSC03257Zapraszamy do udziału w jubileuszowej 15 edycji Biegu Filipidesa. W roku igrzysk olimpijskich nasza impreza odbędzie się 09 maja 2020r. Szykujcie olimpijską formę.

  bf2019Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z 14 edycji Biegu Filipidesa. Mamy nadzieję, że podobnie jak w dniu imprezy pojawią się na Waszych twarzach uśmiechy i będziecie naszą imprezę wspominać pozytywnie. Zdjęcia znajdują się w zakładce "Medialnie" w pasku "Galeria".

  DSC03123Andrzej Rogiewicz, Wojciech Kopeć, Bartłomiej Osior wśród mężczyzn oraz Ewa Jagielska wśród kobiet anonsowani byli jako faworyci do zwycięstwa w tegorocznej 14 edycji Biegu Filipidesa. Do grupy walczącej o podium dołączył Denis Slobodianiuk z Ukrainy.

  fotka BF 1„W związku z organizacją w Pasłęku w dniu 11 maja 2019r. 14 edycji Biegu Filipidesa prosimy
  o zachowanie szczególnej ostrożności w komunikacji samochodowej. Utrudnienia w ruchu dotyczą:

  KOSZULKA BF 2019 bNa tegoroczną 14 edycję Biegu Filipidesa przygotowaliśmy taki oto wzór koszulki. Nawiązując do wspaniałej historii Pasłęka, który prawa miejskie uzyskał już w 1297 roku zamieściliśmy na niej Ratusz Miejski. Taką techniczną koszulkę będziecie mogli otrzymać m.in. podczas losowania po zakończeniu biegu.
  Zapraszamy do zapisów elektronicznych, które trwają jeszcze do 9 maja.

  Funkarta BF 2019 Kopec W Wojciech Kopeć od wielu lat należy do czołówki długodystansowców w naszym kraju. Na swoim koncie ma także wiele zwycięstw w biegach maratońskich na całym świecie. W ubiegłym roku został uznany najlepszym debiutantem w ultradystansowych biegach górskich w Polsce. Cieszymy się, że zawodnik elity dołącza do grona Ambasadorów 14 Biegu Filipidesa.

  bf01Oto kilka atutów naszego biegu:
  - niskie wpisowe, tylko 20zł;
  - pamiątkową, techniczną koszulkę z biegu, jak Wam się spodoba, kupicie w biurze zawodów;

  wywiad olszewskiNajszybszy obecnie w naszym kraju sprinter Remigiusz Olszewski został Ambasadorem 14 Biegu Filipidesa. Cieszymy się, że tak utalentowany i utytułowany (m.in. młodzieżowy wicemistrz Europy w sztafecie 4x100m, 5-krotny halowy mistrz Polski na 60m) a przy tym pozytywny sportowiec znalazł się w gronie osób promujących nasz bieg. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu.

  MP Nauczycieli 201911 maja podczas 14 edycji Biegu Filipidesa oprócz między innymi klasyfikacji generalnej i wiekowych zawodnicy walczyć będą także o tytuły Mistrzów Polski Nauczycieli. Zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn pierwsze trójki otrzymają puchary a zwycięzcy nagrody finansowe. Zapisy elektroniczne trwają. Zapraszamy

  Dudycz Radoslaw kopia5 pytań do Radosława Dudycza – mistrza Polski w maratonie, ambasadora Biegu Filipidesa A.D. 2019

  1. Jak to się stało, że rozpocząłeś przygodę z lekkoatletyką?

  Bankowcy 201914 Bieg Filipidesa, to również 5 Mistrzostwa Polski Bankowców. Serdecznie zapraszamy do zapisów elektronicznych. Przypominamy, że 10-kilometrowa trasa posiada atest PZLA!!! Więc życiówki na naszej szybkiej trasie będziecie mogli traktować jako oficjalne! Ubiegłorocznymi zwycięzcami mistrzowskiej klasyfikacji bankowców zostali Marcin Starszak z Osieka nad Notecią oraz Iwona Szabłowska z Juszkowa.

  Dudycz Radoslaw 2011Jest nam niezmiernie miło, że Radosław Dudycz, dwukrotny Mistrz Polski w maratonie został Ambasadorem Biegu Filipidesa A.D 2019.

  100pkolNiezmiernie miło nam jest poinformować Was, że Polski Komitet Olimpijski w roku 100-lecia swojego istnienia przyjął Patronat Honorowy nad 14 edycją Biegu Filipidesa. Mamy nadzieję, że przygotujecie super formę na 11 maja. Zapraszamy do zapisów elektronicznych.

  Baner FB 2019W pierwszym dniu Nowego Roku 2019 życzymy Wam dużo zdrowia, miłości i pomyślności. Życzymy Wam aby cały rok obfitował w liczne sukcesy. Abyście przy ich ewentualnych mniejszych rozmiarach jak się spodziewacie, mieli oparcie w wiernych kibicach.
  Życzymy Wam udanego startu podczas 14 edycji Biegu Filipidesa w dniu 11 maja 2019r. Już dzisiaj ruszają zapisy elektroniczne. Serdecznie zapraszamy.

  phoca thumb l DSC09574W związku z organizacją w Pasłęku w dniu 26 maja 2018r. 13 edycji Biegu Filipidesa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w komunikacji samochodowej. Utrudnienia w ruchu dotyczą:

  1. godz. 12:00 – 17:00 zamknięty 300-metrowy odcinek ul. 3 Maja od ulicy Polnej do Gdańskiej.
  2. godz. 13:30 – 14:45 regulacja ruchem na ul. 3 Maja na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Kopernika.
  3. godz. 14:30 – 15:30 wstrzymanie ruchu w obrębie Starego Miasta, ul. Kościuszki, Chrobrego, Krasickiego oraz ul. Jagiełły i Bankowej.
  4. godz. 14:50 - 16:30 wstrzymaniu ruchu na ul. Polnej, ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Polnej do skrzyżowania z ul. 3 Maja, na ul. 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogrodową do skrzyżowania z ul. Polną. Wstrzymanie ruchu na ul. Limanowskiego, Zwycięstwa, ul. Bankowej.


  Prosimy w w.w. godzinach nie parkować aut w obrębie podanych ulic.
  Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w powyższej imprezie promującej sport i zdrowy styl życia. Zapraszamy do kibicowania Pasłęczanom i zawodnikom z różnych regionów kraju.


  Organizatorzy

  nius 2018 05 23 medykKilka dni pozostało do Biegu Filipidesa a my już myślimy o Waszej regeneracji. Po zakończeniu rywalizacji, super życiówkach, zmęczenie z nóg pomogą usunąć specjaliści od masażu ze szkoły policealnej MEDYK im. J. Romanowskiej w Elblągu. Zapraszamy do zapisów elektronicznych do biegu głównego.

  Trening mistrzowWanda Panfil, Jan Huruk, Wiesław Kiryk, Grzegorz Gajdus, Leszek Bebło, Adam Draczyński, Dariusz Kruczkowski to legendy polskich biegów długich. Wspaniali zawodnicy i trenerzy, o których możecie przeczytać w książce TRENING MISTRZÓW, jednej z nagród w losowaniu na koniec naszego biegu.

  Chabowski korea5Marcin Chabowski po raz drugi wystartuje w roli faworyta Biegu Filipidesa. Przed dwoma laty po pięknej, emocjonującej walce do ostatnich metrów, ze zwycięstwa cieszył się zawodnik z Kenii Dominic Musyimi. Polski długodystansowiec stanął na drugim miejscu podium. Mimo trudnej wtedy, obfitującej w długie podbiegi trasy obaj odnotowali wartościowe czasy poniżej 30 minut.

  Baner FB 2018W związku z tym, że limit zgłoszeń nie został wyczerpany, przedłużamy termin zapisów elektronicznych do 23 maja. Jednocześnie obniżamy limit osobowy do 240. Zapraszamy do zapisów i udziału w Biegu Filipidesa A.D 2018 w Pasłęku.

  BF 2017 druzynaW grupie raźniej. Dlatego tradycyjnie podczas Biegu Filipidesa prowadzona będzie klasyfikacja zespołowa. Wystarczy zaprosić do drużyny co najmniej cztery osoby. Klasyfikowane będą grupy formalne, klubowe, reprezentacje firm, zakładów pracy, stowarzyszeń jak i nieformalne tzw. koleżeńskie. Wystarczy podczas zgłoszeń podać jednakową nazwę drużyny. Więcej informacji w regulaminie biegu. Zapraszamy do zapisów elektronicznych.

  phoca thumb l DSC09574Dzisiaj odbyło się trzecie losowanie zestawów upominkowych 13 Biegu Filipidesa. W zestawie znajdzie się m.in. oficjalna koszulka techniczna tegorocznej edycji biegu. Szczęśliwcami losowania kwietniowego zostali Tomasz Lisowski z Gdańska, Magdalena Kot z Braniewa oraz Sylwia Jurewicz z Elbląga. Upominki zostaną przekazane 26 maja br. podczas dekoracji zwycięzców 13 Biegu Filipidesa. Gratulujemy!

  20180313 152340Za nami drugie losowanie zestawów upominkowych 13 Biegu Filipidesa. W zestawie znajdzie się m.in. oficjalna koszulka techniczna tegorocznej edycji biegu. Szczęśliwcami losowania marcowego zostali Aleksandra Kadłubowska z Pasłęka, Ula Sertel z Rychlik oraz Maciej Kędziora z Ostródy. Gratulujemy.

  {nomultithumb}Baner FB 2018Dzisiaj odbyło się zapowiadane wcześniej pierwsze losowanie zestawów upominkowych 13 Biegu Filipidesa. Wśród upominków znajdzie się oficjalna koszulka techniczna tegorocznej edycji biegu. Szczęśliwcami losowania lutowego zostali Mrozek Karol z Pasłęka, Chłopicki Maciej z Pasłęka oraz Prokop Wojciech z Elbląga.

  Gratulujemy.

  Baner FB 2018Już 1 lutego " Szczęśliwa 13-tka". Tego dnia rozlosujemy pierwsze upominki wśród zawodników i zawodniczek zgłoszonych elektronicznie na Bieg Filipidesa A. D. 2018. Losowania będą odbywały się co miesiąc, każdorazowo wśród wszystkich znajdujących się na liście zgłoszeń. Zapisy na www.biegfilipidesa.pl.

  Zapraszamy

  Zapisy FB 2018Dzisiaj, punktualnie o 12:00 otwarty zostanie panel zgłoszeń elektronicznych do biegu głównego na dystansie 10km. Przed nami trzynasta edycja biegu. Aby była to jak najbardziej „szczęśliwa 13-tka” planujemy kilka niespodzianek dla uczestników już w trakcie zapisów. Bądźcie czujni! Zapraszamy.

  Baner FB 2018Planujecie już starty w sezonie 2018? Zapraszamy do Pasłęka na 13-tą edycję Biegu Filipidesa. Wracamy do terminu majowego. Mamy nadzieję, że 26 maja 2018 spotkamy się w rekordowym gronie!!! Zapisy ruszą od 3 stycznia. Czeka na WAS sporo niespodzianek. Postaramy się, aby liczba 13 była szczęśliwą. Zapraszamy!!!

  utrudneniaW związku z organizacją w Pasłęku w dniu 3 czerwca 2017r. 12 edycji Biegu Filipidesa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w komunikacji samochodowej.


  Utrudnienia w ruchu dotyczą:

  banerek BF 2017 koniec zapisowJuż w najbliższą sobotę spotykamy się w Pasłęku na 12 edycji Biegu Filipidesa. Zapraszamy do zapisów elektronicznych, które kończą się jutro. Ze względów technicznych zgłoszenia przyjmować będziemy tylko do wtorku do godz. 8:00. Każdy uczestnik dzięki temu będzie miał swój imienny numer startowy.
  W dniu biegu zgłoszenia będą możliwe ale w ograniczonej liczbie. Zapraszamy.

  foto nius HandbikeWychodząc naprzeciw zainteresowaniu naszym biegiem zawodników poruszających się na wózkach handbike pragniemy poinformować, że wzorem lat ubiegłych także 3 czerwca odbędzie się rywalizacja w tej kategorii. Ze względów bezpieczeństwa „wózkarze” będą mieli jednak do pokonania tylko jedną z 4 pętli biegu głównego.

  trasaPozostało 10 dni do Biegu Filipidesa A.D 2017. Trasa w minioną sobotę została atestowana przez delegata PZLA.. Jest równiutkie 10km. Podobno jest to jedna z najszybszych tras w Polsce rozgrywanych na pętlach. Zweryfikujecie to sami osiągając super czasy na mecie. Przybywajcie. Zapraszamy.

  Fleszar GabrielBardzo miło nam poinformować, że po biegu z koncertem akustycznym wystąpi Gabriel Fleszar. Znany z mega hitu „Kroplą deszczu”, dzisiaj choć w nieco niszowej odsłonie prezentuje bardzo dobrą formę artystyczną. Szykuje się nie lada uczta dla ducha.

  Czapeczka BF 2017Zapraszamy do zapisów elektronicznych na 12 Bieg Filipidesa. W pakiecie startowym znajdziecie między innymi okolicznościową czapeczkę, batony energetyczne renomowanej firmy a w pakiecie Premium dodatkowo techniczną koszulkę, której wzór prezentowaliśmy już wcześniej. Na mecie dla każdego wręczymy oryginalny medal.


  Serdecznie zapraszamy.

  BS BF 2017Po raz trzeci w Pasłęku pracownicy banków, placówek bankowych będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Bankowców w biegu długodystansowym na 10km. W klasyfikacji mężczyzn zwycięstwo A.D. 2016 odniósł Bartosz Bobran z Tych. W gronie kobiet drugi raz z rzędu tytuł zdobyła Magdalena Wolf z Kwidzyna. Gorąco zapraszamy do zapisów elektronicznych. Patronem klasyfikacji Mistrzostw Polski ponownie został Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku.

  zabytki niusekPrzy okazji 12 Biegu Filipidesa zapraszamy do Pasłęka by poznać jego piękne walory historyczne. Trasa tegorocznej edycji wiedzie m.in. uliczkami, wśród których podziwiać będziemy piękne pasłęckie zabytki. Średniowieczne Mury Obronne, Bramę Wysoką, Kościół św. Bartłomieja, pasłęcki Ratusz to tylko te w zasięgu wzroku biegaczy. Już po biegu możemy udać się na spacer pod Zamek Krzyżacki, Bramę Kamienną a dalej Wieżę Ciśnień. Chcąc odetchnąć nad wodą możemy „ścieżką zdrowia” dotrzeć nad Jeziorko Miejskie.
  Serdecznie zapraszamy.

  Koszulka_BF_2017.jpgPrezentujemy oficjalny wzór koszulki 12 Biegu Filipidesa, którą zamawiać można podczas zgłoszenia elektronicznego wybierając pakiet startowy Premium. Oczywiście koszulka będzie w dwóch krojach, damskim i męskim. Zapraszamy.

  PKOL_Patronat_nius.jpgOd pierwszych edycji jednym z głównych celów pasłęckiego biegu jest propagowanie idei szlachetnej rywalizacji sportowej zgodnej z duchem olimpijskim. Naszą misją jest także przybliżanie sylwetek wybitnych sportowców, olimpijczyków, których niejednokrotnie gościliśmy w dniu biegu.

  PZLA_Patronat_nius.jpg12 edycja Biegu Filipidesa otrzymała Honorowy Patronat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Cieszy nas również fakt, że nasza impreza znalazła się także w kalendarzu imprez, który możemy znaleźć na oficjalnej stronie związku.

  BF 2017 trasa bieguNa spotkaniu z przedstawicielami władz miasta, straży miejskiej oraz pasłęckiej policji dokonaliśmy delikatnej korekty trasy biegu głównego. Mimo, że na przestrzeni minionych edycji kilkukrotnie zmienialiśmy trasę, to niemal zawsze sprzyjała ona szybkiemu bieganiu. W walce o zwycięstwo wartościowe rezultaty poniżej 30 minut lub w tej okolicy uzyskiwali m.in. Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Jan Białk czy Dominic Musyimi i Sergii Okseniuk. Przybywajcie i cieszcie się atrakcyjną, szybką trasą. Życzymy wszystkim wspaniałych przeżyć oraz okazałych rekordów życiowych.

  BF 2017 trasa biegu oldZa 100 dni, 3 czerwca br. spotkamy się w Pasłęku na dwunastej odsłonie Biegu Filipidesa. Już dzisiaj prezentujemy nową trasę. Wszyscy walczący o rekordy życiowe powinni być usatysfakcjonowani, bowiem wracamy do biegania w centrum miasta i do tego wśród setek kibiców i super muzyki. Będzie gdzie się rozpędzić. Jedna duża pętla długości 4 kilometrów wiedzie przez zabytkową część miasta a 3 kolejne pętle po 2 kilometry usytuowane są w części „bardziej nowoczesnej”. Słowem łączymy historię z teraźniejszością. Tegoroczną 12 edycją Biegu Filipidesa mamy przyjemność uświetnić obchody 720 rocznicy uzyskania przez Pasłęk praw miejskich.

  wyrozninie201711 edycja Biegu Filipidesa została wyróżniona jako Pasłęckie Wydarzenie Roku 2016 w kategorii Sport. Mimo, że od gali w Pasłęckim Ośrodku Kultury podczas której wręczano nagrody minęło kilka tygodni, to chcieliśmy złożyć naszym sponsorom i partnerom gorące podziękowania za udział w organizacji naszej sztandarowej pasłęckiej imprezy biegowej. Kolejna 12 odsłona biegu odbędzie się 3 czerwca br., na którą już dzisiaj zapraszamy.

  Koszulka BF 2017 projektRuszyły zapisy, więc prezentujemy także wstępny projekt koszulki, którą otrzymacie w pakiecie startowym premium. Podoba Wam się? Zapraszamy do wyrażania swoich opinii na naszym facebook'owym profilu. Zapraszamy do zapisów.

   Wesołych Świąt !!!

  {nomultithumb}banerek BF 2017 zapisy start

  Nie czekamy z zapisami na Nowy Rok. Okres świąteczno-noworoczny to czas podsumowań i postanowień. Zrób motywujący świąteczny prezent i wykup już dzisiaj wpisowe na 12 Bieg Filipidesa. Pragniemy także poinformować, że wracamy do starej mega szybkiej trasy ulicami miasta, na której ustanowiono tak wiele cennych rekordów życiowych. Serdecznie zapraszamy.

  banerek BF 2017 zapisy 700

  Zapisy elektroniczne rozpoczynamy 1 stycznia 2017r. Gorąco zapraszamy wszystkich entuzjastów biegania i zdrowego stylu życia. Zapraszamy również pracowników banków oraz nauczycieli, którzy w Pasłęku już po raz trzeci walczyć będą o tytuły Mistrzów Polski. Czekamy na Was.

  flashZapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z 11 edycji Biegu Filipidesa, który miał miejsce w Pasłęku 4 czerwca br, przygotowanej przez redakcję TVP 3 Olsztyn.

  FLESZ SPORT: 6.6.16

   

  fotka biegfilipidesaZaskakujący i niezwykle emocjonujący przebieg miała rywalizacja na 10-ciokilometrowej trasie  11 Biegu Filipidesa. Otwarcie należało do aktualnego mistrza Polski Marcina Chabowskiego, który pierwszy kilometr w kierunku centrum Pasłęka poprowadził w 2:47. Wielu kibiców takiego właśnie scenariusza spodziewało się do końca wyścigu. Jednak debiutujący na europejskich salonach kenijski długodystansowiec Dominic Musyimi postanowił zmienić lidera i znacznik drugiego kilometra minął już z kilkunastometrową przewagą.

  fotka nius BF MP„W związku z organizacją w Pasłęku w dniu 4 czerwca br. 11 edycji Biegu Filipidesa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w komunikacji samochodowej. Utrudnienia w ruchu dotyczą:

  nius BF 19 05 16Gorąco zapraszamy do zapisów elektronicznych na 11 Bieg Filipidesa, który odbędzie się w Pasłęku 4 czerwca br. Tylko zawodnicy zgłoszeni w terminie do 24 maja mogą w pakiecie startowym zamówić okolicznościową techniczną koszulkę. Przygotowujemy także imienne numery startowe, które otrzymają zgłoszeni we wcześniej wymienionym terminie 24 maja.

  handbike BF 2016Od wielu lat ważną częścią programu Biegu Filipidesa jest wyścig zawodników niepełnosprawnych na wózkach handbike. Na początku rywalizacja miała charakter pokazowy. Podczas ubiegłorocznej dziesiątej edycji zawodnicy ścigali się już poważnie o oficjalne trofea. W tym roku będziemy kontynuowali tę formę rywalizacji.

  BF 2016 finischer awersZapraszamy do zapisów na 11 Bieg Filipidesa, który odbędzie się już 4 czerwca w Pasłęku. Bieg główny rozgrywany jest na 10-kilometrowej atestowanej trasie prowadzącej przez centrum i okolice miasta. Nie należy ona do najłatwiejszych ale za to pozwoli sprawdzić charakter, wolę walki i niemal poczuć ducha mitycznego posłańca dobrej wieści Filipidesa. Na mecie otrzymacie specjalnie zaprojektowany, nawiązujący do symboli starogreckich medal. Tym razem motywem przewodnim jest skrzydlaty koń Pegaz, który służył Zeusowi na Olimpie.

  D EKO BF 2016newsNiezmiernie miło nam jest przekazać informację, że firma Avantum Europe sp. z o.o. będąca wyłącznym dystrybutorem angielskich batonów BIO została Partnerem 11 Biegu Filipidesa. Firma posługuje się znakiem d'eko. O zaletach produktów przekonacie się po odebraniu pakietu startowego. Zapraszamy do zapisów elektronicznych, które potrwają do 24 maja br.

  Bortex bon BF 2016Ale gratka!!! Każdy uczestnik 11 Biegu Filipidesa w pakiecie startowym otrzyma bon rabatowy o wartości 100 zł. na zakup odzieży sportowej w sklepie Bortexsport. Zapraszamy do zapisów na www.biegfilipidesa.pl. Zapisy elektroniczne trwają do 24 maja.

  BS BF 2016Bieg Filipidesa to m.in. klasyfikacja open, wiekowe, pasłęczan, wyścig handbike. Drugi raz w Pasłęku pracownicy banków będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski Bankowców.

  ZNP BF 2016Jesteś nauczycielem, masz energię a może nieco o niej zapomniałeś? Szykuj formę, daj dobry przykład i wystartuj w II Mistrzostwach Polski Nauczycieli w biegu na 10km. w Pasłęku.

  PAMAX BF 2016To już szósty rok z rzędu firma PAMAX została Sponsorem Głównym naszej imprezy. Zaangażowanie właścicieli jest zgodne z przyjętym przez nich mottem ”Maximum pasji”.

  SURGE promoNiezmiernie miło nam jest przekazać informację o podjęciu współpracy partnerskiej z firmą SURGE POLONIA w ramach 11 Biegu Filipidesa. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości odzieży z symboliką patriotyczną.

  Koszulka BF 2016Przedstawiamy koszulkę, która może być wspaniałą pamiątką z udziału w 11 edycji Biegu Filipidesa w Pasłęku. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam ona do gustu, chętnie włożycie ją podczas naszego biegu a także i na inne okazje.
  Zapraszamy do zapisów.

  W tym roku uczestnicy biegu głównego na dystansie 10km pobiegną trasą w odwrotnym kierunku w stosunku do ubiegłego roku. Czy rozwiązanie będzie miało pozytywny wpływ na uzyskiwanie przez zawodników lepszych rezultatów na mecie. Okaże się za niespełna trzy miesiące.

  Niezmiernie nam miło poinformować, że w roku Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Honorowy Patronat nad 11 Biegiem Filipidesa ponownie objęła najważniejsza organizacja sportowa naszego kraju - Polski Komitet Olimpijski.

  W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy Pasłęk podpisaliśmy umowę na realizację zadania Akademia Lekkiej Atletyki, w ramach którego dofinansowaniem objęty jest także 11 Bieg Filipidesa. Burmistrz miasta zaproponował aby tegoroczna edycja imprezy weszła w skład miejskich obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

  „W związku z organizacją w Pasłęku w dniu 6 czerwca br. 10 edycji Biegu Filipidesa prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w komunikacji samochodowej. Utrudnienia w ruchu dotyczą ulic trasy biegu: 3 Maja w godz. 11:00 – 16:30 oraz w godzinach 15:00 – 16:30: 3 Maja, Ogrodowa, M. Kopernika, m.Gołąbki, Partyzantów, T.Kościuszki, B.Chrobrego, bpa I.Krasickiego, W.Jagiełły, Boh.Westerplatte, J.Piłsudskiego, Bankowa, 3 Maja. Prosimy w w.w. godzinach nie parkować aut w obrębie podanych ulic.

  Prezentujemy awers medalu dla uczestników tegorocznej edycji Biegu Filipidesa. Motyw rycerza starogreckiego bezpośrednio nawiązuje do nazwy biegu. Mamy nadzieję, że będzie ważną pamiątką w kolekcji a wspomnienia związane z imprezą będą tylko pozytywne i długo żywe.

  Już za dwa tygodnie 6 czerwca br. w Pasłęku odbędzie się 10 edycja Biegu Filipidesa. Zapraszamy do udziału w naszej wyjątkowej imprezie. Jak zawsze dystans biegu głównego wynosi 10 km. Mimo, że na przestrzeni ubiegłych lat trasa ulegała modyfikacjom, każdorazowo dokonywano atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Od dwóch lat rywalizacja przebiega na jednej pętli, której ukończenie daje uczestnikom niespotykaną satysfakcję. Otrzymany na mecie medal ma prawdziwą wartość dodaną.

  Koszulka BF 2015 pakietPrezentujemy wzór koszulki okolicznościowej tegorocznej 10 edycji Biegu Filipidesa. Motyw historyczny - z pasłęckimi zabytkami powoduje, że jest to na pewno ciekawa pamiątka związana z udziałem w imprezie 6 czerwca br. Techniczna, oddychająca koszulka jest bardzo dobrej jakości i na pewno będzie Wam długo służyła w biegowej przygodzie.

  nius 12 05 2015 foto nJubileuszowa 10 edycja Biegu Filipidesa A.D. 2015 zbliża się wielkimi krokami. Od pierwszej edycji ideą organizatorów jest aby każdy uczestnik biegu był traktowany wyjątkowo. Czy na mecie jest to czołówka nagradzana następnie na podium, czy zawodnicy dobiegający gdzieś pod koniec stawki ale także walczący o swoje cele. Między innymi losowanie nagród jest także ukłonem w stosunku do każdego z Was. Tutaj nie liczy się miejsce w klasyfikacji ani czas.

  foto nius BF nOstatniego dnia kwietnia rozlosowaliśmy kolejny zestaw upominków. Filipidesowe gadżety trafią tym razem do reprezentanta Pasłęka, Patryka Saneckiego. Gratulujemy. Życzymy przygotowania super formy na dzień 6 czerwca i ukończenia Biegu Filipidesa z uśmiechem na ustach.

  MP foto nius 201504226 czerwca br. w Pasłęku odbędzie się jubileuszowa 10 edycja Biegu Filipidesa z biegiem głównym na dystansie 10km. Co roku staramy się zaskakiwać uczestników nowymi rozwiązaniami, ciekawostkami.

  Tradycją jest udział w naszej imprezie wybitnych osobowości świata sportu, olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata, Europy.

  wozki fotoW związku z licznymi zapytaniami o udział zawodników poruszających się na wózkach informujemy, że od dzisiaj zostały uruchomione zapisy do kategorii wózków hand bike. W związku z tym, oficjalnie zapraszamy osoby niepełnosprawne do włączenia się do rywalizacji podczas 10 Biegu Filipidesa w dniu 6 czerwca 2015.

  foto nius BF nTrzeci zestaw limitowanych upominków 10 Biegu Filipidesa trafi do Pawła Markiewicza z Elbląga. Gratulujemy. Życzymy przygotowania super formy na 6 czerwca i ukończenia biegu z satysfakcją osiągnięcia własnych celów.

  foto nius BF nDrugi zestaw limitowanych upominków 10 Biegu Filipidesa trafi do Izabeli Siwczak z Olsztyna. Gratulujemy. Życzymy przygotowania super formy na 6 czerwca i ukończenia biegu z satysfakcją osiągnięcia własnych celów.

  LogoNBMiło nam jest poinformować, że Partnerem jubileuszowej dziesiątej edycji Biegu Filipidesa została znana m.in. z produkcji doskonałego obuwia dla biegaczy firma New Balance.

  Czapiewski Pawel foto niusGościem Specjalnym 10 edycji Biegu Filipidesa w dniu 6 czerwca 2015r. będzie aktualny rekordzista Polski w biegu na 800m, brązowy medalista mistrzostw świata, halowy mistrz Europy - Paweł Czapiewski.

  foto nius BF nZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na koniec każdego miesiąca zgłoszeń elektronicznych rozlosowujemy limitowane upominki Biegu Filipidesa. W ostatnim dniu stycznia los uśmiechnął się do Artura Dłużniewskiego z Pasłęka. Serdecznie gratulujemy.

  foto nius BF 14 01 15 nZapraszamy do zapisów elektronicznych do biegu głównego na dystansie 10 km. Na koniec każdego miesiąca rozlosujemy zestaw limitowanych upominków specjalnie przygotowanych na 10 edycję Biegu Filipidesa.

  Patronat Honorowy 2015 newsNiezmiernie miło nam jest poinformować, że Bieg Filipidesa A.D. 2015 otrzymał wyróżnienie jakim jest przyznany Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  z7Bieg Filipidesa to dobra okazja aby poznać Pasłęk. Jego historyczna nazwa to Holland. Miasto leży na Powiślu nad rzeką Wąską. Prawa miejskie uzyskał w 1297 roku. W latach 1818-1975 był siedzibą powiatu.

  Zapisy elektroniczne do jubileuszowej 10 edycji Biegu Filipidesa rozpoczynamy 1 stycznia 2015. Gorąco zapraszamy do udziału  w naszej imprezie 6 czerwca 2015r.

  Bursztynowa nius 1 7 14

  Od dziś ruszają zapisy elektroniczne do VI Biegu Pod Bursztynową Komnatę, który odbędzie się 4 października br. Zgłoszenia elektroniczne potrwają do 20 września. W tym roku trasa biegu będzie miała dystans około 5,5 km. Jak zwykle nie zabraknie terenowych niespodzianek. Główną areną rywalizacji będzie pasłęcki Park Ekologiczny.

  medal BF 2014Prosimy osoby dla których zabrakło medali na mecie tegorocznego Biegu Filipidesa aby podały na adres poczty elektronicznej sekretariat@biegfilipidesa.pl dokładne dane adresowe. W przeciągu najbliższego tygodnia będziemy wysyłać medale. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na jubileuszowej, X edycji biegu. Już dziś wiemy, że będzie to 6 czerwca 2015r. Zapisy elektroniczne ruszą od 1 stycznia 2015r.
  Informujemy także, że obszerna fotorelacja z Biegu Filipidesa A.D. 2014 dostępna jest już w zakładce „Galeria". Zapraszamy do oglądania.

  foto 1 nius BF 9 6 14 nBardzo mocna, międzynarodowa obsada tegorocznej dziewiątej edycji Biegu Filipidesa w Pasłęku już przed startem gwarantowała spore emocje. Sergii Okseniuk, Radosław Dudycz, Wojciech Kopeć byli w ciemno obstawiani do miejsca na podium. W gronie faworytów 10-kilometrowego biegu z atestem PZLA stawiani byli też Joshua Munywoki oraz Sergii Marchuk. Wszyscy kibice zadawali sobie pytanie o to ile zostanie poprawiony najlepszy wynik w historii pasłęckiego biegu. Nikt nie przypuszczał jednak, że nowa trasa będzie aż tak wymagająca. Tuż po starcie zdecydowane tempo podyktowali późniejszy tryumfator oraz Serii Okseniuk, zwycięzca biegu z roku 2011.

  foto nius BF 06 06 14 n

  Poniżej przedstawiam kilka ważnych informacji dla uczestników tegorocznej edycji Biegu Filipidesa, który odbędzie się w Pasłęku już w najbliższą sobotę.

  Czubak T niusTradycją naszej imprezy jest to, że zapraszamy znane i cenione osobowości sportu w naszym kraju. O Janie Huruku pisaliśmy wcześniej. Dzisiaj niezmiernie miło nam poinformować, że kolejnym Gościem Specjalnym będzie Tomasz Czubak, aktualny rekordzista Polski w biegu na dystansie 400m. Jest on również mistrzem i wicemistrzem świata oraz wicemistrzem Europy w biegu sztafetowym 4x400m. W swojej kolekcji posiada zdobyte na otwartym stadionie i w hali siedem medali mistrzostw kraju.

  foto nius 22 05 14 nW minioną sobotę atestator z ramienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dokonał pomiaru nowej trasy Biegu Filipidesa. Każdy, kto wystartuje w Pasłęku 7 czerwca może być pewien, że przebiegnie dokładnie 10km. Oznakowanie pionowe będzie rozstawione co kilometr, tak by można było kontrolować założone wcześniej tempo biegu. Trzymamy kciuki aby było to tempo na rekord życiowy.

  Huruk JanGościem Specjalnym IX edycji Biegu Filipidesa będzie legenda biegów długodystansowych w Polsce Jan Huruk. Należy on do grona najbardziej uznanych maratończyków w historii naszego kraju. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku zajął 7 miejsce, najlepsze jak do tej pory wśród polaków startujących w igrzyskach. Również do niego należy najlepsze osiągnięcie w historii polskich męskich startów na mistrzostwach świata. W Tokio w 1991 roku zajął 4 miejsce.

  foto BF nius 16 05 14 nPrzedłużamy termin zgłoszeń elektronicznych do dnia 27 maja. Zawodnicy, którzy dokonali w tym terminie kompletnego zgłoszenia otrzymają pełny pakiet startowy. Dla uczestników zapisujących się w dniu zawodów koszulki techniczne będą w ograniczonej ilości.
  Zapraszamy do zapisów elektronicznych. Przyłączcie się do naszego biegowego święta zgodnie z hasłem „To jest Miejsce na Twój Najlepszy Bieg".

  medal BF 2014Niewiele ponad trzy tygodnie pozostały do naszej imprezy. Przyszła więc pora na prezentację medalu jaki otrzymają zawodnicy na mecie tegorocznej, dziewiątej edycji Biegu Filipidesa w Pasłęku.
  Przypominamy również, że zawodnicy pobiegną nową trasą składającą się z jednej pętli prowadzącej przez okolice miasta, jego centrum jak i Stare Miasto. Trasa jak zapowiadaliśmy będzie atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

  koszulka BF 2014 pakiet stronkaPrezentujemy wzór koszulki technicznej, którą otrzymają uczestnicy w pakiecie startowym. Mamy nadzieję, że nasz wybór pokryje się z oczekiwaniami i gustem biegaczy, biegaczek i owa koszulka będzie chętnie zakładana przy okazji biegowych spotkań i nie tylko. Koszulka wykonana jest w technologii Cool-DRI co zapewnia wysoki komfort jej użytkowania.

  BF 2014 nRówno miesiąc potrwają jeszcze zapisy elektroniczne do tegorocznej edycji Biegu Filipidesa, co jest także równoznaczne z niższą opłatą startową. Oczywiście w dniu zawodów również będzie można się zapisać ale zgodnie z regulaminem uczestnicy muszą być wtedy przygotowani na wyższe wpisowe.

  SeryICC logo 2014 Cieszymy się, że firma Sery ICC Pasłęk ponownie włącza się w organizację Biegu Filipidesa. Od kilku lat w dniu biegu uczestnicy mogą degustować przepyszne sery czy masło produkowane w pasłęckiej siedzibie firmy. Uczestnicy tegorocznej, dziewiątej edycji biegu w ramach pakietu startowego obok m.in. pamiątkowej koszulki otrzymają także pasłęcki ser.

  Bieganie logo nMagazyn Bieganie dołączył do grona Patronów Medialnych tegorocznej, dziewiątej edycji Biegu Filipidesa. Miesięcznik od lat promuje na swoich łamach tematykę biegową. Można w nim znaleźć profesjonalne porady treningu zdrowotnego, sportowego, porady żywieniowe a także relacje z zawodów odbywających się na terenie całego kraju. Wywiady, materiały publicystyczne oraz analiza sprzętu sportowego to także warte uwagi treści zamieszczane przez niezwykle zaangażowany zespół redakcyjny. Magazyn dostępny jest w sprzedaży bezpośredniej m.in. w Empiku i innych salonach prasowych. Od niedawna Bieganie rozszerzyło swoją ofertę poprzez internetowy portal magazynbieganie.pl.

  ph 2 pzlaPolski Związek Lekkiej Atletyki objął Honorowym Patronatem tegoroczną dziewiątą edycję Biegu Filipidesa. Jest to dla organizatorów cenne wyróżnienie, ponieważ naszym celem jest integracja biegowej - lekkoatletycznej rodziny.

  WMA 2Wielokrotny medalista imprez mistrzowskich zarówno krajowych jak i międzynarodowych w kategorii masters Antoni Cichończuk został Ambasadorem naszego biegu. To nietuzinkowa postać w świecie sportu. Mimo życiowych trudności jak nikt inny zmotywowany do uprawiania biegów, osiągając wspaniałe wyniki.  Jest wielokrotnym mistrzem Polski, dwukrotnym mistrzem (Riccione 2007, Lahti 2009) oraz dwukrotnym wicemistrzem świata w maratonie. Zdobył złoty medal podczas pierwszych Europejskich Igrzysk Masters w Malmo, Szwecja w 2008 roku.

  banerek Filipides 2014 MPRuszyły zgłoszenia elektroniczne do dziewiątej edycji Biegu Filipidesa. Nie ma co zwlekać, trzeba się zapisać i rozpoczynać przygotowania formy. Mamy nadzieję, że nowa trasa, poprowadzona na jednej pętli będzie sprzyjała osiąganiu wielu rekordowych wyników. W związku z licznymi zapytaniami o pamiątkowe koszulki z naszej imprezy w tym roku postanowiliśmy włączyć  takową do pakietu startowego. Otrzymają ją, wszyscy ci którzy opłacą startowe w terminie zgłoszeń elektronicznych do 16.05.2014r.

  bf 2013 14Już dziś oficjalnie podajemy datę dziewiątej edycji Biegu Filipidesa. Zapraszamy do Pasłęka na 7 czerwca 2014r. Czynimy starania aby uczestnicy rywalizowali na trasie składającej się z jednej pętli. Po pierwszych oględzinach i testowym przebiegu kilku zaprzyjaźnionych zawodników wydaje się ona i atrakcyjna i sprzyjająca uzyskiwaniu dobrych wyników. Mamy nadzieję, że przypadnie ona wszystkim do gustu. Zapraszamy.

  BF PLAKAT 2013Już jutro o 15:00 startujemy w ósmej edycji Biegu Filipidesa.
  Oto kilka niezbędnych informacji dla uczestników biegu głównego na dystansie 10km.

  - Biuro zawodów czynne będzie od godziny 10:00. Prosimy o nie zwlekanie z odbiorem pakietów startowych. Będą one wydawane do godziny 14:30.

  - Zapisy do biegów dzieci i młodzieży od 12:00.

  - Zawodników zapisujących się elektronicznie w dniu 07.06.2013r. prosimy o zabranie ze sobą i konieczne okazanie w biurze zawodów dowodu wpłaty wpisowego.

  - Zapisy w biurze zawodów będą możliwe do momentu osiągnięcia limitu 500 zawodników.

  - W zakładce „Komunikaty" znajdują się informacje o parkingach a także wzory oświadczeń dla niepełnoletnich uczestników biegów...

  - Prosimy nie parkować samochodów wzdłuż trasy biegów, tj. ul. 3 Maja, Polnej, Ogrodowej, Limanowskiego, Zwycięstwa, Bankowej.

  - Trasa 10km posiada aktualny atest PZLA.

  - Po starcie zawodnicy pokonują jedną małą pętlę (1484m) i 4 duże (2129m).

  Do zobaczenia na starcie i życzymy powodzenia.

  BF newsletter Przedłużamy termin zapisów do tegorocznej, ósmej edycji Biegu Filipidesa do osiągnięcia limitu 500 zgłoszeń, potwierdzonych wniesieniem opłaty startowej. W związku z licznymi pytaniami odnośnie możliwości zapisów i płatności w dniu imprezy informujemy, że będzie taka możliwość, jeśli nie zostanie osiągnięty wyżej wspomniany limit zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w regulaminie.

  Zapraszamy na start. Pasłęk, 8 czerwca 2013r.

  BF newsletterLista startowa powoli zapełnia się uczestnikami chcącymi wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Filipidesa. Niespełna miesiąc pozostał do tego wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się w Pasłęku 8 czerwca br. Każdy będzie miał swój cel do zrealizowania. Czy to będzie spotkanie koleżeńskie, integracja z pasjonatami biegania czy też walka o najlepszy czas, rekord życiowy... Każdy powód jest ważny. Mamy nadzieję, że obecność ścisłej czołówki krajowych ( i nie tylko) biegaczy długodystansowych także będzie dla was dobrą inspiracją.
  Poniżej przedstawiamy osiągnięcia niektórych z nich.

  • Yared Shegumo – rekordzista Polski w halowym biegu na 3000m., mistrz kraju w maratonie 2012.
  • Błażej Brzeziński – srebrny medalista mistrzostw kraju w maratonie 2013. Tegoroczny mistrz Polski w biegach przełajowych.
  • Arkadiusz Gardzielewski – aktualny mistrz Polski w maratonie i półmaratonie wielokrotny medalista w biegach na 10km.

  BF newsletter Czwarte losowanie upominków za nami. Kolejnym szczęśliwcem okazał się Pan Mirosław Sokołowski z Braniewa. Zestaw limitowanych pamiątek z tegorocznej edycji Biegu Filipidesa będzie wręczony uczestnikom w dniu zawodów. Przypominamy, że termin zgłoszeń elektronicznych upływa 20 maja. Zapraszamy do zapisów. Tegoroczna, już ósma edycja na pewno przyniesie moc niezapomnianych wrażeń. Szybka atestowana trasa, kolorowe grupy kibiców, muzyka a także jak zwykle pozytywna energia ze strony organizatorów to atuty biegania w Pasłęku. Zapraszamy.

  foto nius 03 04 2013 nNa dziesięciokilometrowej trasie Biegu Filipidesa każdy walczy o swój najlepszy wynik. Od kilku lat możemy jednak łączyć siły i pracować także na wynik drużyny. Podczas ubiegłorocznej edycji zwycięzcą klasyfikacji zespołowej okazał się team Police Akademy. Drugie miejsce przypadło dla Kaszuby Team. Trzecie miejsce w gronie 17 drużyn wybiegała, AKM Olimp Olsztyn, która jednocześnie okazała się najliczniejszą, bo aż dwudziestoosobową grupą. Choć bieganie jest sportem indywidualnym to jak widać w drużynie zawsze raźniej. Zapraszamy do dokonywania zgłoszeń.

  BF newsletter Święta za nami. Zima niestety jeszcze nie... Wasze przygotowania do sezonu startowego na pewno jednak idą według planu. Czy będzie życiówka na Biegu Filipidesa? My, ku temu ze wszystkich sił postaramy się stworzyć jak najlepsze warunki. A już dziś przedstawiamy kolejnego szczęśliwca, do którego wędrują upominki z comiesięcznego losowania. Jest nim Pan Kowalczyk Roman z Ostrołęki. Gratulujemy.

  sp 11 ideePrzed biegiem dla energii a po biegu by uczcić osiągnięcie wyznaczonego celu... Podczas ósmej edycji Biegu Filipidesa uczestnicy będą mogli nieodpłatnie degustować zdrową, energetyczną kawę Idee Kaffee. Na terenie imprezy ponownie pojawi się box startowy Ekipy Zdrowej Energii – Partner Biegu Filipidesa A.D. 2013.

  BF newsletter Drugim szczęśliwcem z listy już zgłoszonych na tegoroczną, ósmą edycję Biegu Filipidesa, do którego uśmiechnął się los jest Pani Czerwińska Regina z Elbląga. Gratulujemy.

  Upominek to zestaw limitowanych pamiątek Biegu Filipidesa. A.D. 2013 w tym m.in. pamiątkową koszulkę. Nagrodę przekażemy podczas naszej imprezy dniu 8 czerwca br. Życzymy powodzenia w przygotowaniu wysokiej formy sportowej i udanego startu w Pasłęku.

  nius 01 02 2013 nPierwszy miesiąc zgłoszeń do biegu głównego na dystansie 10 km. tegorocznej ósmej edycji Biegu Filipidesa w Pasłęku już za nami. Odbyło się, zatem pierwsze losowanie upominków wśród zawodników, którzy dopełnili wszystkich warunków kompletnego zgłoszenia do zawodów. Szczęśliwcem, do którego już uśmiechnął się los, jest pan Andrzej Stefański z Elbląga.

  nius 26 01 2013 nMinęło kilka tygodniu od rozpoczęcia zapisów elektronicznych do tegorocznej ósmej edycji Biegu Filipidesa. Na liście zgłoszeń między innymi pojawiają się nazwiska stałych bywalców naszej imprezy. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. Mamy nadzieję, że nowych uczestników również przekonamy do siebie i będą oni także naszymi stałymi gośćmi. Przypominamy, że na koniec każdego miesiąca wśród wszystkich potwierdzonych zgłoszeń losujemy upominki Biegu Filipidesa.

  ph 1 pkolimpJuż po raz czwarty mamy zaszczyt cieszyć się wyróżnieniem, jakim jest objęcie honorowym patronatem Biegu Filipidesa przez najważniejszą instytucję sportową w naszym kraju. Polski Komitet Olimpijski ponownie włącza się w realizację kolejnej edycji Biegu Filipidesa doceniając wysiłek i zaangażowanie organizatorów w propagowanie idei olimpijskich.

  banerk Filipides 2013 stronka nUruchomiliśmy zapisy do Biegu Filipidesa A.D. 2013. Zapraszamy do dokonywania zgłoszeń. Na koniec każdego miesiąca będziemy losować upominki dla zgłoszonych do tego czasu zawodników. Będą to m.in. pakiety startowe VIP. Zgłoszeni w styczniu będą uczestniczyli w losowaniu aż pięciokrotnie, zgłoszeni w lutym, czterokrotnie itd.

  Przypominamy, że ustalono limit na 500 uczestników biegu głównego na dystansie 10 km. Podyktowane jest to w trosce o komfort i bezpieczeństwo startujących.

   

   

  Impreza_Lata_2012_niusBieg Filipidesa/ Festiwal Zdrowia organizowane przez UKS Gimpas oraz Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku w plebiscycie Dziennika Elbląskiego zostały Imprezą Lata 2012. W głosowaniu czytelników, nasza impreza zdobyła 47,9% głosów. Na kolejnych miejscach uplasowały się m.in. Elbląskie Dni Muzyki Dawnej (29,4%) oraz Letni Salon Muzyczny Bażantarnia (19,6%).

  Filipides_2012_foto_nius [1600x1200]_nVII edycja Biegu Filipidesa - Ogólnopolskich Biegów Ulicznych przeszła do historii. Blisko 700 uczestników wypełniło ulice Pasłęka. Zwycięzcą biegu głównego na dystansie 10 km został Igor Tsetserukou z Białorusi oraz Nastassia Starovoitava również z Białorusi. Dodajmy, że zwycięzca klasyfikacji generalnej był tryumfatorem biegu w roku 2008. Co ciekawe w wywiadach mówił, że w Pasłęku startował po raz pierwszy. Świadczy to o dużych zmianach, jakie zaszły ze strony organizacyjnej, frekwencji imprezy ale i wizerunku miasta.

  B_Filipidesa_foto_nius4Bieg Filipidesa już w najbliższą sobotę, tj. 9 czerwca. W dniu imprezy można będzie jeszcze zapisać się i wystartować w gronie kilkuset entuzjastów biegania. Biuro zawodów zgłoszenia przyjmować będzie od godziny 10:00 do 13:30.
  Zgłoszenia elektroniczne do Biegu Filipidesa A.D 2012 zostały zamknięte 31 maja. Na łącznej liście widnieje blisko 600 nazwisk. A więc zapowiada się na kolejny rekord frekwencji. Nasze motto: Bieg Filipidesa – Twoje Miejsce na Najlepszy Bieg!, jest zapowiedzią szybkiego biegania, wspaniałego klimatu i niezapomnianych wrażeń. Mnóstwo nagród, losowanie niespodzianek. Muzyczna uczta po biegu. Upominki ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski – Patrona Honorowego Biegu Filipidesa.

  Zapraszamy.

  PLAKAT_2012Trwają zgłoszenia elektroniczne do Biegu Filipidesa A.D 2012 w Pasłęku. Panel zgłoszeniowy zamknięty zostanie 31 maja. Tak, więc odkładaną decyzję o starcie 9 czerwca trzeba podjąć najlepiej dziś, ponieważ od najbliższego piątku zmianie ulega również wysokość opłaty startowej. Nasze motto: Bieg Filipidesa – Twoje Miejsce na Najlepszy Bieg!

  B_Papernika_niusW sobotę w Kwidzynie miał miejsce III Bieg Papiernika. Impreza ze wszech miar godna polecenia. Rozpoczynając od umiejscowienia biura zawodów poprzez jego obsługę, dalej miejsce startu i mety, trasę (dla niektórych nieco wymagającą), wspaniałych kibiców, walory artystyczne (cheerleaderki, orkiestra dęta) a kończąc na rozbudowanym programie towarzyszącym. Na takie biegi chce się wracać! Po takich biegach chce się dalej… biegać!

  Vitalis_logoGospodarstwo Agroturystyczne i Ekofarma "Vitalis" jest fundatorem dodatkowych nagród dla uczestników biegu głównego na dystansie 10km. Rozlosowany zostanie m.in. kilkudniowy pobyt na Ekofarmie "Vitalis" w Zastawnie podczas, którego wypoczynek będzie można połączyć z degustacją ekologicznej żywności oraz zwiedzaniem hodowli zwierząt rzadkich ras.

  ICC_Sery_logo_2011Miło nam poinformować, że firma ICC Sery Pasłęk dołączyła do grona szacownych Sponsorów siódmej edycji Biegu Filipidesa A.D. 2012. W związku z tym uczestnicy biegu głównego na dystansie 10km. tuż po jego ukończeniu, oprócz pamiątkowego medalu, otrzymają oryginalną, smaczną niespodziankę związaną z Pasłękiem - "Stolicą Sera".

  logo_ZE-RGBW dniu 9 czerwca w Pasłęku uczestnicy Biegu Filipidesa będą mogli skosztować zdrowej kawy Idee Kaffee. Na terenie imprezy pojawi się box startowy Ekipy Zdrowej Energii. Przed biegiem dla energii a po biegu by uczcić osiągnięcie wyznaczonego celu...

  Baner_Filipides_MP_2012_03_new_Zapraszamy do wnoszenia opłaty startowej podczas dokonywania zgłoszeń elektronicznych do Biegu Filipidesa A.D. 2012. Zawodnicy, którzy zapiszą się elektronicznie

  1___images_UXG_2Pierwsza edycja zawodów Underground X Games już za nami. Sala sportowa Zespołu Szkół Powszechnych w niedzielne południe niemal kipiała od emocji. Żywiołowo reagujący kibice dodawali sił zawodnikom walczącym o pokonanie w jak najkrótszym czasie wielozadaniowego toru przeszkód. Najlepszym z najlepszych uzyskując tytuł Herkulesa, okazał się mieszkaniec Braniewa – Przemysław Kobyliński. Drugie miejsce wywalczył zawodowy strażak z Pasłęka – Adrian Olbryś. Trzecia nagroda przypadła Władysławowi Kubiakowi, uczniowi Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół Powszechnych Pasłęku. 

  UndergroundX2012_podstrona_foto_niusSezon startowy jeszcze przed nami. Do Biegu Filipidesa A.D. 2012 także blisko sześć miesięcy. Aby urozmaicić okres przygotowawczy, 19 lutego zapraszamy wszystkich do Pasłęka na Underground X Games. Rywalizacja polegać będzie na pokonaniu w jak najkrótszym czasie wielozadaniowego toru przeszkód. Zwycięzca otrzyma tytuł Herkules X. Przy okazji będzie można porównać swoją ogólną sprawność z zawodnikami uprawiającymi inne sporty. Nie przegap okazji. Szczegóły, zapisy na stronie www.uksgimpas.pl. Zapraszamy.

  filipidesOd dziś rozpoczynamy zapisy do Biegu Filipidesa A.D. 2012. Możesz tym samym sprawić sobie lub komuś prezencik pod choinkę. A może zapisanie sie do biegu juz teraz będzie noworocznym postanowieniem o większej aktywności fizycznej - biegowej, może do poprawienia życiówki podczas szybkiej pasłęckiej dziesiątki. A może po prostu masz ochotę ponownie odwiedzić Pasłęk i przy okazji się przebiec. Każdy powód jest dobry. Zapraszamy do zapisów i udziału 9 czerwca 2012r. w pasłęckim Biegu Filipidesa.

  Znana już jest data kolejnej edycji Ogólnopolskich  Bigów Ulicznych. VII edycja biegów odbędzie się 9 czerwca 2012. Niebawem przedstawimy więcej szczegółów dotyczących tej imprezy sportowej. Zapraszamy już wkrótce.

  phoca_thumb_l_2011-06-11 bieg filipidesa (212)Ponad 300 uczestników z kraju i zagranicy stanęło w minioną sobotę na starcie pasłęckiego Biegu Filipidesa. Atestowana, płaska trasa o długości 10 km. sprzyjała osiąganiu rekordów życiowych. Zwycięzcą, z czasem 30:05 okazał się Sergii Okseniuk z Ukrainy. Wśród kobiet tryumfowała także reprezentantka Ukrainy Volha Minina, która uzyskała czas 35:10.

  phoca_thumb_l_2011-06-11 bieg filipidesa (25)Już po raz VI zapraszamy wszystkich sympatyków biegania na imprezę do Pasłęka. Oto kilka powodów, dlaczego warto wystartować w Pasłęku.

  Trasa biegu głównego rozgrywanego na dystansie 10 km. uzyskała atest PZLA. Dla każdego zawodnika, czy to wyczynowca czy też amatora jest to ważny argument w weryfikacji swoich możliwości podczas udziału w takich jak nasza imprezie.

  Uczniowski Klub Sportowy GIMPAS Pasłęk, uzyskał tytuł „Miejsca Odkrywania Talentów”. Wyróżnienie zostało przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w dniu 28 lutego br.

  W piśmie skierowanym do Klubu czytamy „placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”. Uczniowski Klub Sportowy „Gimpas” działa przy Zespole Szkół Powszechnych w Pasłęku.

  Mamy przyjemność zaprosić wszystkich do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiech Biegów Ulicznych w Pasłęku. Szósta odsłona imprezy będzie promowana pod nazwą Bieg Filipidesa. Honorowy Patronat obiął Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka, Sławomir Sadowski – Senator RP a także Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

  Dołożymy wszelkich starań aby ponownie sobota 11 czerwca zapadła wszystkim w pamięci jako wyjątkowe wydarzenie. Dystans biegu głównego to tradycyjnie 10km. Dzieci i młodzież będzie rywalizować na trasie od 100 do 1500m. I tym razem nie zabraknie specjalnych gości. Imprezą towarzyszącą będzie jak co roku tzw. piknik rekreacyjny – Festiwal Zdrowia.

  Zapraszamy do dokonywania zgłoszeń elektronicznych do Biegu Filipidesa, biegu głównego na dystansie 10km.VI edycja Ogólnopolskiech Biegów Ulicznych promowana będzie właśnie pod nazwą Bieg Filipidesa.
  Honorowy Patronat nad imprezą obięli: Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka, Sławomir Sadowski – Senator RP oraz Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

  Jan Białk oraz Agnieszka Zrada zwyciężyli w V edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych na dystansie 10km. w Pasłęku.

  Jan Białk oraz Agnieszka Zrada zwyciężyli w V edycji Ogólnopolskich Biegów Ulicznych na dystansie 10km, które odbyły się w sobotę, 29 maja w Pasłęku. 4-krotny mistrz Polski na dystansie półmaratonu zweryfikował możliwości o wiele młodszych kolegów z biegowych tras. Drugi na mecie Bartosz Mazerski (tryumfator biegu z 2006 i 2007 roku) stracił do zwycięzcy ponad minutę. Na najniższym stopniu podium stanął Damian Pieterczyk. Wśród kobiet najlepszą okazała się Agnieszka Zrada przed Aleksandrą Lisowską i Dorotą Pawłowską.

  Za niespełna miesiąc zapraszamy na VI edycję Ogólnopolskich Biegów Ulicznych – Biegu Filipidesa. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w regulaminie.  Prosimy, w razie rezygnacji ze startu o wcześniejszą informację mailową do administratora panelu zgłoszeniowego.

 • adultjoy latex shemales