• videos gay
 •  top

  Remigiusz Olszewski Ambasadorem 14 Biegu Filipidea

  wywiad olszewskiNajszybszy obecnie w naszym kraju sprinter Remigiusz Olszewski został Ambasadorem 14 Biegu Filipidesa. Cieszymy się, że tak utalentowany i utytułowany (m.in. młodzieżowy wicemistrz Europy w sztafecie 4x100m, 5-krotny halowy mistrz Polski na 60m) a przy tym pozytywny sportowiec znalazł się w gronie osób promujących nasz bieg. Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu.


  1. Jak rozpocząłeś przygodę ze sportem i dlaczego akurat biegi sprinterskie?
  - Myślę, że jak każdy młody chłopak przygodę ze sportem rozpoczynałem od gry w piłkę nożną. Jako młodzik próbowałem to przeplatać jeszcze z treningami skoku o tyczce, jednak byłem po prostu słaby, skakałem chyba 2,90 i lekkoatletyka zeszła na dalszy plan. Minęły 2-3lata, bez jakiegokolwiek przygotowania wystartowałem na szkolnej gimnazjadzie wygrywając z wynikiem 11.28, i tak trwam w tym sprincie do dziś.

  2. Ile czasu w ciągu dnia, tygodnia zajmuje ci trening?
  - Wszystko zależy od jednostek treningowych jakie wykonujemy, ale uśredniając będzie to 3h dziennie x6 ( jeden dzień musi być zawsze wolny) wyjdzie na 18h.

  3. Co ma lekkoatletyka a czego nie maja inne sporty?
  - Z racji tego, że jest to sport indywidualny musimy polegać sami na sobie. Nikt za mnie nie wystartuje w zawodach, nikt nie pójdzie na trening. Przez ten sport nabrałem wielu cech takich jak sumienność, wytrwałość, cierpliwość.

  4. Twoje najważniejsze osiągniecia w dotychczasowej karierze sportowej to…
  - Jako najważniejsze osiągnięcie traktuje zdobycie 5x z rzędu tytułu halowego mistrza Polski.

  5. Czy są jakieś zawody, które szczególnie zapadły ci w pamięci?
  - Myślę, że 2010r i MŚ juniorów w Moncton, bo wtedy jeszcze jako młody chłopak nie do końca wiedziałem czy warto trenować, a po tych zawodach przekonałem się do tego sportu.

  6. Czy masz czas na robienie czegoś poza wyczynowym uprawianiem lekkoatletyki, jakie są twoje inne zainteresowania?
  - Jestem wielkim fanem tenisa ziemnego, nie mam za bardzo czasu na uprawianie tej dyscypliny, ale bacznie śledzę rozgrywki. W wolnym czasie lubię też obejrzeć serial, a ostatnio wróciłem do czytania kryminałów.

  7. Jakie masz cele na obecny i przyszły sezon startowy?
  - Na początku maja wystartuje na Mistrzostwach Świata sztafet w Yokohamie, dobry wynik na tych zawodach może dać naszej sztafecie awans na MŚ w Doha. Celem samym w sobie jest uzyskanie jak najlepszego wyniku na 100m. Przyszły sezon, olimpijski, jest wyjątkowy, każdy sportowiec marzy o występie na Igrzyskach, a ja mam zamiar walczyć o przepustkę na te zawody.

  8. Jak znajdujesz motywację do treningów?
  - W konkurencjach sprinterskich jest bardzo ciężko walczyć o medale, a nawet finały imprez mistrzowskich. Ja dążę do uzyskania jak najlepszego wyniku, na razie jest to 10.21 na 100m, ale wierzę, że będzie dużo szybciej.

  9. Czy są jakieś uniwersalne ćwiczenia, które ty stosujesz w treningu, a które mógłbyś polecić zawodnikom rywalizującym na dystansie 10 km. podczas Biegu Filipidesa?
  - Biegi sprinterskie znacząco różnią się w przygotowaniach od biegów długodystansowych, ale myślę że takim uniwersalnym i znanym dla wszystkich zawodników ćwiczeniem przedstartowym będzie dynamiczny stretching.

  Dziękujemy za rozmowę.
  P.S. Autorami pytań były m.in. młode zawodniczki UKS Gimpas Pasłęk – Patrycja Wróbel i Aurelia Cebula.

 • adultjoy latex shemales