• videos gay
 •  top

  Radosław Dudycz odpowiada na pytania i radzi uczestnikom 14 Biegu Filipidesa

  Dudycz Radoslaw kopia5 pytań do Radosława Dudycza – mistrza Polski w maratonie, ambasadora Biegu Filipidesa A.D. 2019

  1. Jak to się stało, że rozpocząłeś przygodę z lekkoatletyką?


  - Od zawsze wiedziałem, że chcę zostać sportowcem. Całymi dniami grałem w piłkę nożną, startowałem we wszystkich zawodach szkolnych i międzyszkolnych. O lekkoatletyce pomyślałem dosyć późno, bo w wieku 17 lat. Nauczyciel wychowania fizycznego pan Piotr Zduński przez dwa lata nakłaniał mnie do systematycznych treningów. Między innymi dzięki niemu rozpocząłem moją biegową przygodę.

  2. Twoje wspomnienia związane z pierwszym startem w Mistrzostwach Polski...
  - Były to bieg przełajowy na 3km w Poznaniu w 1992 roku. Trenowałem dopiero pół roku. Aby wystartować w tej imprezie trzeba było przejść kwalifikacje wojewódzkie i międzyokręgowe. Sam udział w Mistrzostwach Polski to był dla mnie już sukces.
  Niestety na tydzień przed mistrzostwami w Poznaniu zachorowałem. Wśród około 120 uczestników zająłem 40 miejsce. Nie byłem wówczas zadowolony, bo zawsze byłem ambitny i chciałem zdobywać najwyższe lokaty.

  3. Twoje najważniejsze osiągniecia w dotychczasowej karierze sportowej to
  - Na pewno dwa tytuły mistrzowskie w Maratonie w 2009 i 2010 roku.

  4. Twoja recepta na bieganie bez kontuzji to:
  - Spokojny i wszechstronny trening. Należy też systematycznie korzystać z zabiegów odnowy biologicznej, dbać o dietę i zdrowy styl życia.

  5. Czym różni się trening wyczynowy od amatorskiego w przygotowaniach do maratonu?
  Trening wyczynowy wymaga dużo większych obciążeń. W tygodniu pokonuje się do 200km, trenuje się dwa razy dziennie. W roku startuje się co najwyżej w dwóch maratonach. W przypadku amatorów obciążenia powinny być dużo mniejsze, ponieważ treningi muszą godzić z pracą i codziennymi obowiązkami. Jednocześnie jednak amatorzy decydują się na więcej startów, przy czym wówczas powinni się liczyć z tym, że nie każdy start zakończy się rekordem życiowym, ale jeśli traktują zawody jako zabawę, nie powinno mieć to dla nich szczególnego znaczenia.

 • adultjoy latex shemales